В ім’я правди. Дійсність про Українську Повстанчу Армію. Шуляк О. 1948

Книга є публікацією спогадів О. Шуляка "В ім'я правди", виданих в Буенос-Айресі у видавництві "Dorrego" (перше видання здійснене в Роттердамі, у 1947 р.). Автор (справжнє прізвище - Штуль О.) - відомий діяч ОУН мельниківської течії. 

Олег Данилович Штуль (псевдоніми: О. Жданович і О. Шуляк; 01.07.1917, с. Лопатичі - 04.11.1977, Торонто, Канада) - український політичний і військовий діяч. Народився у родині священика. Його батько виступав за українізацію православної церкви на теренах ІІ-ї Речі Посполитої. Зокрема, у своїй парафії в Сновидовичах, повністю українізував церковні богослужіння, брав активну участь у роботі Почаївського з'їзду, через що зазнавав переслідувань з боку польської влади аж до початку Другої світової війни. Закінчив Крем'янецьку духовну семінарію, навчався у Варшавському університеті. У студентські роки був активістом Української студентської громади, вступив до ОУН. Із середини 1930-х підтримував дружні стосунки з Оленою Телігою та Євгеном Маланюком. Переїхавши до Праги, працював в культурній референтурі, яку тоді очолював Олег Ольжич. Одночасно дописував в часопис "Вісник", який редагував Дмитро Донцов. 

Під час Другої світової війни був одним із найближчих соратників О.Ольжича. Член похідних груп ОУН. В окупованому нацистами Києві в небезпечній атмосфері співпрацював із газетою "Українське слово". Брав активну участь у створенні партизанських загонів на Волині, представник Голови ОУН Андрія Мельника при штабі УПА "Поліська Січ". Став співредактором газети "Оборона України". Наприкінці 1943 р. потрапив у полон до гітлерівців, перебував у концтаборі Заксенгаузен. Після війни знову розпочав активну націоналістичну діяльність: їздив по репатріаційних таборах, допомагаючи українським військовополоненим та втікачам, писав статті, займався організаційною роботою. 

За рішенням Проводу Українських націоналістів через суд домігся повернення законному володарю захопленого комуністичними силами в Парижі приміщення редакції та друкарні "Українського Слова" і від 17 жовтня 1948 року відновив видання тижневика як органу ОУН. Головний редактор (з перервами) газети "Українське Слово" (Париж, 1948-1977). Після смерті А. Мельника в 1964 р. виконував обов'язки Голови Проводу Українсбких націоналістів. Був прихильником консолідації всіх українських національних сил на базі УНРади, став одним із співзасновників СКВУ. Помер у Торонто. Похований на кладовищі Саут-Баунд-Брук у США.

О. Шуляк в роки війни був ад'ютантом отамана Бульби-Боровця (засновника УПА "Поліська Січ". У своїх спогадах "В ім'я правди. Дійсність про Українську Повстанчу Армію" він висвітлює ряд нових аспектів, доповнює розповідь свого керівника фактами боротьби бульбівських формувань з гітлерівцями, радянськими партизанами та ОУН, УПА (б). 

Книга має видавничу м'яку обкладинку. Примірник в доброму стані збереження. Аркуші книги не розрізані, що свідчить, що даний примірник не був у користуванні. 

Книга "В ім'я правди. Дійсність про Українську Повстанчу Армію" (Буенос-Айрес, 1948) сьогодні є бібліографічною рідкістю, як і більшість діаспорних видань, і має історико-культурне значення. 

  • Країна
    Аргентина, Буенос-Айрес
  • Розмір (см)
    18,2х12,9 см
  • Рік
    1948
  • Реставрація
    Під замовлення
  • Атрибутування
    Так
  • Умови продажу
    У складі колекції
  • Вартість ($)
    100

Вартість колекції ($)
8000

Інші експонати колекції

Залишились питання?

Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.