Реставрація антикваріату

Старовинні книги

Реставрація палітурки

Проводиться коли палітурна кришка відірвана від книжкового блоку (цілком або в окремих місцях). У будь-якому випадку швидше за все знадобиться розбирання книги: з відділенням книжкового блоку, видаленням форзаців, чищенням місця кріплення з корінцем і т.п. Коли ці процедури завершені, потрібно переконатися, що прошивка зошитів, з яких складається книжковий блок, не має пошкоджень - і потім підготувати її для майбутньої склейки.

Також необхідно створити нові форзаци. Причому в такій ситуації часто їх зміцнюють за допомогою вузької смужки тканини або марлі, підклеює з вивороту по фальці зошити. Завдяки цьому зменшується ризик повторного відриву палітурки від основного блоку. Після цього все збирається і проклеюється - щоб обкладинка повернулася на своє законне місце.

Реставрація обкладинки і корінця

Відновлення цих книжкових елементів може бути найрізноманітнішим: від простого, коли зміцнюють канти і куточки кришки, до складного, при якому обкладинку і корінець створюють з нуля.

Реставрація книжкового блоку

Згодом з книжкового блоку можуть випадати як окремі листи, так і цілі зошити. Рішення проблеми фактично одне: зміцнення конструкції книги.

Реставрація листів

Сторінки в книзі можуть бути порвані, пошарпані, стерті, пом'яті, мати місця згину, сліди від ручки і олівця, бути покороблена в результати впливу вологи, а також просто-напросто загублені. І тому в кожному випадку використовується абсолютно особлива процедура.

Залишились питання?

Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Реставрація антикваріату: що робити, коли вік більше не прикрашає

Старовинні предмети викликали захоплення поціновувачів прекрасного не тільки на таємничому сході, а у будь-якій країні світу. Колекціонери-антиквари вбачають у слідах часу на предметі особливу красу та цінність. Саме історія, яку проживає предмет, і робить його таким жаданним у колекції. Але що робити, коли час був немилосердним до предмету? 

Реставрація антикваріату – це не просте ремесло, яке має на меті звичайне усунення пошкоджень або звичайне декоративне оформлення. Реставрація раритетних речей – це тривалий, кропіткий процес, завдання якого продовжити життя старовинного об'єкту. На ринку послуг цієї сфери існують організації і майстри, які намагаються якісно провести відновлювальні роботи, максимально ретельно відтворюючи автентичний вигляд предмету, підбирають особливі матеріали, близькі за складом та якістю до тих, які використовували для створення оригіналу. Тому довіряти таку кропітку справу першому зустрічному не варто, так як невмілими діями можна повністю зіпсувати раритет. Обирати послуги реставрації антикваріату в Україні слід лише в перевірених майстрів, які мають позитивний досвід надання таких послуг, хорошу репутацію, позитивні відгуки та рекомендації.

Будь-які старовинні предмети з часом втрачають свій привабливий вигляд, і саме реставрація антикваріату допомагає заново відродити цінні вироби та подарувати їм нове життя. Як показує практика, самостійне відновлення старовинних виробів не завжди здійснюється правильно, тому краще не виправляти помилки таких неякісних робіт, і відразу звернутися до фахівців. Вартість реставраційних робіт визначається, враховуючи багато нюансів: вік старовинного предмета, його стан, характер ушкоджень, обсяг роботи та інше. Реконструкція будь-якого старовинного об’єкту – це цілий напрямок, в якому працюють спеціально навчені в цій області експерти, що займаються відновленням раритетних, колекційних виробів.

Як справжній майстер-реставратор визначає фронт робіт?

Загальні характеристики, які враховуються, при проведенні відновлювальних робіт:

 • Оціночна вартість реліквії.
 • Категорія антикварного об'єкту.
 • Країна походження і роки створення.
 • Матеріал, з якого виготовлена ​​реліквія.
 • Індивідуальні особливості кожної групи антикваріату.
 • Кожні види реставраційних робіт повинні проводиться відповідно до загальноприйнятих методів. Не дивлячись на те, чи буде це реставрація ікон або оновлення друкованих видань, в кожному окремому випадку будуть свої нюанси проведення такої роботи. Але в будь-якому випадку роботи повинні проводитися уважно і акуратно.

Реставрація старовинних книг і її особливості

Робота з книгою завжди дуже делікатна та вимагає особливих знань/ умінь при її відновлені. Залежно від стану друкованого видання технологічний процес може відрізнятися, але зазвичай реставрація старовинних книг проводиться за наступною схемою:

 • Уважний, акуратний розбір книги, промивка листків.
 • Відновлення палітурки і листків книги (склейка, проклейка, зміцнення хитких місць).
 • Зшивання блоків друкованого виробу.
 • Реконструкція та оформлення палітурок.
 • Збір блоків, палітурки в єдине ціле.
 • Перевірка якості проведених робіт та фінального збору книги.

Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.