Проводиться коли палітурна кришка відірвана від книжкового блоку (цілком або в окремих місцях). У будь-якому випадку швидше за все знадобиться розбирання книги: з відділенням книжкового блоку, видаленням форзаців, чищенням місця кріплення з корінцем і т.п. Коли ці процедури завершені, потрібно переконатися, що прошивка зошитів, з яких складається книжковий блок, не має пошкоджень - і потім підготувати її для майбутньої склейки.
Також необхідно створити нові форзаци. Причому в такій ситуації часто їх зміцнюють за допомогою вузької смужки тканини або марлі, підклеює з вивороту по фальці зошити. Завдяки цьому зменшується ризик повторного відриву палітурки від основного блоку. Після цього все збирається і проклеюється - щоб обкладинка повернулася на своє законне місце.
Відновлення цих книжкових елементів може бути найрізноманітнішим: від простого, коли зміцнюють канти і куточки кришки, до складного, при якому обкладинку і корінець створюють з нуля.
Згодом з книжкового блоку можуть випадати як окремі листи, так і цілі зошити. Рішення проблеми фактично одне: зміцнення конструкції книги.
Сторінки в книзі можуть бути порвані, пошарпані, стерті, пом'яті, мати місця згину, сліди від ручки і олівця, бути покороблена в результати впливу вологи, а також просто-напросто загублені. І тому в кожному випадку використовується абсолютно особлива процедура.
Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!
Старовинні предмети викликали захоплення поціновувачів прекрасного не тільки на таємничому сході, а у будь-якій країні світу. Колекціонери-антиквари вбачають у слідах часу на предметі особливу красу та цінність. Саме історія, яку проживає предмет, і робить його таким жаданним у колекції. Але що робити, коли час був немилосердним до предмету?
Реставрація антикваріату – це не просте ремесло, яке має на меті звичайне усунення пошкоджень або звичайне декоративне оформлення. Реставрація раритетних речей – це тривалий, кропіткий процес, завдання якого продовжити життя старовинного об'єкту. На ринку послуг цієї сфери існують організації і майстри, які намагаються якісно провести відновлювальні роботи, максимально ретельно відтворюючи автентичний вигляд предмету, підбирають особливі матеріали, близькі за складом та якістю до тих, які використовували для створення оригіналу. Тому довіряти таку кропітку справу першому зустрічному не варто, так як невмілими діями можна повністю зіпсувати раритет. Обирати послуги реставрації антикваріату в Україні слід лише в перевірених майстрів, які мають позитивний досвід надання таких послуг, хорошу репутацію, позитивні відгуки та рекомендації.
Будь-які старовинні предмети з часом втрачають свій привабливий вигляд, і саме реставрація антикваріату допомагає заново відродити цінні вироби та подарувати їм нове життя. Як показує практика, самостійне відновлення старовинних виробів не завжди здійснюється правильно, тому краще не виправляти помилки таких неякісних робіт, і відразу звернутися до фахівців. Вартість реставраційних робіт визначається, враховуючи багато нюансів: вік старовинного предмета, його стан, характер ушкоджень, обсяг роботи та інше. Реконструкція будь-якого старовинного об’єкту – це цілий напрямок, в якому працюють спеціально навчені в цій області експерти, що займаються відновленням раритетних, колекційних виробів.
Загальні характеристики, які враховуються, при проведенні відновлювальних робіт:
Робота з книгою завжди дуже делікатна та вимагає особливих знань/ умінь при її відновлені. Залежно від стану друкованого видання технологічний процес може відрізнятися, але зазвичай реставрація старовинних книг проводиться за наступною схемою: