Книга Марка Туллія Цицерона «Dell'oratore. Dialoghi Tre. A quinto fratello. Tradotti in volgare, ed illustrate con note da Iacopo Gariglio di Piobesi professore di retorica …» («Три діалоги», т. 2) видана в типографії Джузеппе Паніаліса м. Верчеллі в 1769 р.
Книга є бібліографічною рідкістю і зафіксована в каталогах особливо цінних і рідкісних стародруків.
Особливо важливо, що зберігся титульний аркуш з повними і точними вихідними даними.
Формат книги – 4* (19,8х12,2) см. Листова формула т. 2: 398 c., [2] c. Мова видання: італійська. Переклад з латинської мови.
За змістом книга є трактатом з риторики та ораторського мистецтва. Книга присвячена Якопо Гарільо, професору риторики в герцогській школі м. Верчеллі.
Автор книги Марк Туллій Цицерон, або Цицерон (Marcus Tullius Cicero, 106 р. до н.е. – 43 р. н. е.) - давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ та літератор. Один із зачинателів римської розповідної прози.
За всю свою кар'єру, Цицерон працював і судовим, і політичним оратором. В античності для таких професій головним завданням було переконати слухачів в істинності суті справи, чим майстерно володів Цицерон. Насамперед він створив свій особистий стиль промови, який вирізнявся водночас лаконічністю і пишністю. Відомий оратор умовно ділив промову на три частини: вступ, основна частина і завершальна. Перша та остання частини виділялися своєю емоційністю, адже в першій потрібно було завоювати увагу авдиторії, а в останній - вказати на те, яке рішення мають прийняти слухачі. В основній частині Цицерон навпаки не використовував маніпуляцій емоціями, а проговорював чіткі аргументи, адже саме ця частина мала переконувати натовп.
Його слава прийшла до нього не просто так. Насамперед цінність його як оратора полягає в декількох факторах.
По-перше, Цицерон володів широкою теоретичною базою. Окрім філософської бази, він майстерно володів риторичними навичками: вмів скласти промову так, що у ній одночасно поєднувалась чіткість, впевненість і гнучкість. По-друге, Цицерон перший, хто стилістично внормував латинську мову. По-третє, Цицерон вмів маніпулювати людськими емоціями.
Завдяки такій наполегливій праці Цицерон залишив по собі чималий літературний спадок. Насамперед він славиться своїми риторичними трактатами, які до сьогодні вважаються найкращими працями з риторики. «Про оратора», «Брут, або Коротка історія римської риторики», «Оратор», «Про добір аргументів», «Про найкращого оратора», «Теми», «Про риторику» — праці, у яких Цицерон детально розглянув ораторське мистецтво, описав риторичні засоби, стилі, побудову промови і таке інше.
Надана на атрибуцію книга була надрукована у знаменитій книговидавничій компанії Джузеппе Паніаліса м. Верчеллі. На титульних аркушах його видань часто можна було зустріти такий напис – «presso Giuseppe Panialis, stampatore di Sua Eminenza e dell’illustrissima città» - типограф (друкар) Єпископа та найзнаменитішого міста. Династію продовжила донька Анна Марія Крістіна Катерина Паніаліс (Верчеллі, 23 липня 1757 - після 1824) - яка працювала у компанії з кінця 18 ст. до початку 19 ст.
Особливу мистецьку цінність становить її художнє оформлення – сюжетна він’єтка на титульному аркуші, кінцівки, заставки та оформлення ініціалів з виливних прикрас. Варто відзначити високий рівень поліграфії – красиві і чіткі шрифти, в тому числі курсивні. Відомо, що Джузеппе Паніаліс також надавав велику увагу лінгвістиці текстів книг.
Книга в доброму колекційному стані збереження. Примірник повний. Обкладинка видавнича оригінальна, оформлена в квітковому стилі: картон, обклеєний папером із зображенням квітів, корінець шкіряний з написаною назвою книги.
Книга має музейну, історико-культурну цінність.
Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!