Книга Андреа Руббі «CCC.LXVI. Giorni Dell'Anno Consecrati Alla Passione Di Gesu Cristo» («366 днів року, присвячені страстям Ісуса Христа») видана в герцогській типографії Джамбаттіста Бодоні в 1793 р. Це перше видання твору.
Книга є бібліографічною рідкістю і зафіксована в каталогах особливо цінних і рідкісних стародруків.
Особливо важливо, що зберігся титульний аркуш з повними і точними вихідними даними.
Наукову атрибуцію здійснено за каталогом «Catalogo della cospicua libreria del fu monsignore don Giuseppe Osti professore d'instituzioni canoniche della Pontificia Università di Bologna da vendere in corpo o in dettaglio nel palazzo gia Malvezzi ora università da S. Sigismondo» (Болонья, 1848, с. 201).
Формат книги – 12* (15,5х9,2см). Листова формула: [1-6] c., 7-374 с., [2] с. Мова видання: італійська.
За змістом книга релігійно-моралізаторська та складається з 366 дуже коротких медитацій, по одній на кожен день року. Кожна медитація починається з роздумів над уривком із Євангелія з описом страстей Христових та має на меті викликати емоційний імпульс, розпалити в нас більш сильну любов до милосердя, або пробудити питаннями, які сколихнуть в нас духовне сумління.
Андреа Руббі (1738 – 1817) - відомий венеційський літератор і журналіст, колишній єзуїт, викладач у єзуїтських коледжах (до 1773 р.). Після ліквідації Ордену Товариства Ісуса, присвятив себе повністю літературній та журналістькій діяльності. Автор трагедій та дидактичної поезії, він також систематично відстоював італійську літературу, активно реагуючи на «галоманію». Редагував 12 томів «Elogi italiani» - великого поетичного збірника. Більшість його творів присвячена італійській літературі та поезії – «Poemetti del secolo XV. XVI» (Венеція, 1785), «Lirici misti del secolo XVI», «Dante Alighieri» (Венеція, 1784). Найважливішою літературною працею Андреа Руббі стало складання «Parnaso italiano; ovvero, Raccolta de' poeti classici italiani» («Італійський Парнас», Венеція, 1784-1791), яке було видано в 56 томах.
Джамбаттіста Бодоні (1740—1813) - видатний італійський книговидавець. Саме йому належить слава відродження високих художніх традицій у книжковому мистецтві Італії. Книги Дж.Бодоні — «майстра простоти» — відзначалися якістю, гармонійністю та монументальністю.
Дж. Бодоні (1740-1813) народився в родині п'ємонтського друкаря; з вісімнадцяти років почав працювати складачем у друкарні Конгрегації пропаганди віри в Римі. Там він набув практичних навиків гравера-пуансоніста і навчився складати східні тексти.
У 1767 р. герцог Пармський запропонував йому очолити Королівську друкарню, яка повинна була, за його задумом, виготовляти книги, не гірші від книг знаменитої Паризької придворної друкарні. Згодом Пармська друкарня під керівництвом Дж. Бодоні набула слави однієї з найкращих у Європі.
У 1791 р. Дж.Бодоні заснував при королівському палаці власну друкарню. І в Королівській, і у власній друкарнях він приділяв велику увагу шрифтовій культурі. Спочатку Дж.Бодоні використовував шрифт і складальні прикраси, створені французьким майстром книги П'єром Сімоном Фурньє (1712— 1768), а згодом почав виготовляти власні шрифти.
«Літера буде чудовою, коли в ній краще будуть помітні упорядкованість, ретельність, хороший смак і витонченість. Але для того, щоб вона чітко та ясно виглядала на сторінці, необхідно помістити її в гарно вирівняний рядок, не досить щільний, але й не досить вільний; крім того, в кожному рядку необхідно залишати між окремими словами, як між ескадронами в полку, однакові інтервали, в які неможливо було би вкласти жодного зі знаків, які входять до складу алфавіту».
Протягом свого життя Дж.Бодоні створив понад 400 шрифтів і видав понад тисячу книг, серед них такі зразки друкарства, як зібрання творів Т.Тассо (1789), Горація (1791), Вергілія (1793), Гомера (1808) та ін. У 1806 р. він надрукував визначне видання «Oratio Dominica» («Отче наш»), у якому ця молитва подавалася 155 мовами.
Особливу мистецьку цінність книги складають Книга в доброму колекційному стані збереження. Примірник повний.
Оправа оригінальна, видавнича: шкіра, золоте тиснення на боковинках (орнаментальні деталі на кутах, золота набірна рамка ) та корінці книги, обріз золочений. На корінці книги витиснена назва книги блінтовим тисненням. Форзаци обклеєні папером під мармур.
Книга має музейну, історико-культурну цінність.
Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!