"До проблеми виховно-вишкільної революційної роботи з юнацтвом (в нових умовинах)". Брошура. 1948

Надана на атрибуцію брошура "До проблеми виховно-вишкільної революційної роботи з юнацтвом (в нових умовинах)" надрукована на друкарській машинці у 1948 р. Вона була підготовлена підпільним осередком Організації Українських Націоналістів, проте точне місце видання невідоме.

Наукова атрибуція здійснена за електронним архівом УКРАЇНСЬКОГО ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ - http://avr.org.ua/viewDoc/1229?locale=ua

Розмір: 21х14,8 см. Листова формула: [1], 65 с. Матеріал: папір жовтого кольору, машинопис. На титульному аркуші та верхній боковинці міститься прямокутний штемпель "Архів". 

Брошура відноситься до внутрішньоорганізаційної документації Львівського Крайового проводу, про що також свідчить надрукований напис на титульному аркуші "Для внутрішнього вжитку".

Зміст документа: складається з розділів, які присвячені засадам виховання та підготовки свідомого патріотичного українського юнацтва.

Для виховників Юнацтва ОУН видавалася література, яка мала допомагати виховувати молодь, причому вона стосувалася різних вишколів, зокрема ідеологічного та політичного. У ній надавалися поради виховникам та юнакам, як досягти більших успіхів у навчанні, акцентувалася увага на подробицях вишколів. Часто такі матеріали носили не інструктивний, а дискусійний характер, маючи на меті викликати зацікавлення.

Важливо, що основному тексту, де викладені практичні інструкції по виховному вишколу, передує розділ, присвячений психології: "Дальшою невідступною засадою виховання є індивідуальний підхід. Треба знати, що суспільство це є необмежена кількість типів, характерів, вдач і т.д. Кожний з цих типівмає своє окреме світосприйняття, погляди і тому до кожної людини, якщо хочемо мати на неї вплив, мусимо підходити з відповідними методами. Часто трапляються серед молоді юнаки, рухливі одиниці. Їх мало цікавить література і взагалі теоретичний вишкіл, а за те більше рвуться вони до хброї, мають охоту до нічних мандрівок, засідок і тому подібне. Цілком нерозв'язаним був би той виховник, який би такого юнака обтяжував тільки теорією, вишколами і т.п. Усе це було б для нього тягарем і дуже швидко його захоплення боротьбою прийшло б в байдужість. Для такого юнака треба знайти якнайбільше можливостей, де б він міг виказувати свій юний запал та енергію. Треба створити такому т. зв. Революціонеру Романтики, пригод, мандрівок, це можна зробити тільки практичними вправами, доручуванням дійсних, зглядно фіктивних завдань при якнайменшій участи теорії, ясна річ, що попри практичну роботу, треба заохотити також такого юнака і до вишкільної праці над собою.

Стрічаються рівно ж також не менш часто, юнаки цілком протилежної вдачі. Отже це будуть ті, які більше люблять розмовляти, дискутувати, читати тощо. Цілком зрозуміло, що від такого юнака не слід відразу сподіватись активної участи в практичній роботі чи боротьбі. Він більше роздумуватиме над усіма справами та проблемами, про які говоритиме виховник. При тім, треба знати, що застановлятиметься він ... всім серйозно і глибоко, що є доброю рисою волелюбної вдачі. Такий юнак, якщо захопиться ідеєю, то раз на все, в той час як у юнаків попереднього типу захоплення ідєю часто буває т.зв. солом'ним вогнем, мовляв, захопивсь спалахнув і так швидко погас, тобто втратив охоту до всього".

Брошура "До проблеми виховно-вишкільної революційної роботи з юнацтвом (в нових умовинах)" складається з окремих розділів. Одним з найважливіших є "Календар подій", де чітко визначений час та зміст сходин.

У кінці брошури міститься "Додаток" з переліком найголовніших "Революційних свят, які були обов'язковими" та мали святкуватися святочними сходинами - "22 січня - Свято Державності; 23 січня -  Свято Молоді (Бій під Крутами); 23 травня - Свято Борців (23 травня 1938 р. у Роттердамі від рук московсько-большевицьких агентів загинув полковник Євген Коновалець - основоположник і перший провідник ОУН); 26 травня 1926 р. - у Парижі застрілений московсько-большевицьким агентом Симон Петлюра - головний отаман військ УНР; 31 серпня - Свято Зброї (Армія УНР і УГА визволили Київ від большевиків); 14 жовтня - Свято УПА (14.10.1942 р. - на Поліссі утвердилися перші відділи УПА); 21 листопада - День Пам'яті Героїв (Під Базаром на Волині московсько-большевицькі кати розстріляли 350 Героїв - учасників визвольних змагань)".

ОУН дбала про видання належної кількості навчально-виховної та освітньої літератури для членів Юнацтва і молодіжних організацій ОУН, а також для всієї української молоді книг та брошур ОУН, які сприяли б її національному вихованню. Популярності зазначених видань сприяло необ'єктивне висвітлення суспільних процесів та подій в Україні у радянських виданнях. Водночас наклад видань ОУН не завжди задовільняв попит населення і кадрів, хоча підпілля робила усе можливе для підготовки (особливо протягом зими) у бункерах великої кількості літератури та її розповсюдження. У повоєні роки на літературу ОУН спостерігався справжній "голод", значна частина населення намагалася її прочитати, однак далеко не всі могли, адже за вивчення подібної літератури радянські каральні органиарештовували всіх, у кого її вилучали.

Пропаганда ОУН зуміла розповсюдити серед населення ідею незалежності України.

Документ у доброму колекційному стані збереження. Примірник повний.

Брошура має музейне та історико-культурне значення.

  • Країна
    Україна
  • Розмір (см)
    21х14,8 см
  • Рік
    1948
  • Реставрація
    Під замовлення
  • Атрибутування
    Так
  • Умови продажу
    У складі колекції
  • Вартість ($)
    15

Вартість колекції ($)
8000

Інші експонати колекції

Залишились питання?

Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.