Листівка "За здійснення плянів кремлівських загарбників" надрукована ОУН на Північно-Західних Українських землях у підпільній друкарні (на думку деяких дослідників у друкарні ім. Арпада Золотаря, с. Нова Скварява, Львівщина). Вона була підготовлена за проєктом художника Ніла Хасевича (псевдонім "Бей-Зот"). Рік видання відсутній.
Наукова атрибуція здійснена за електронним каталогом Архіву ОУН (Українська інформаційна служба - Лондон) та Музею Визвольної боротьби ім. С. Бандери у Лондоні - https://ounis.info/collections/leaflets/information/1209/za-zdiisnennia-planiv-kremlivskykh-zaharbnykiv.html; та за електронним архівом Українського визвольного руху - http://old.avr.org.ua/index.php/viewDoc/1091/
Розмір: 15х19 мм. Матеріал: папір жовстуватого кольору. Друг односторонній, дереворит.
Сатирична листівка УПА спрямована проти сталінського тоталітарного режиму. Тло картини - типовий для стилю Хасевича образ Радянського Союзу. Митецб представляв його мурованим будинком-тюрмою. На ній зображено кремлівських вождів на чолі зі Сталіним, які спостерігають з Кремля як чекіст з нагайкою і пістолетом підганяє виснажених солдат, що тягнуть кулемети.
Ніл Хасевич малював бофони, створив велику кількість ілюстрацій до листівок, серед яких дотепні карикатури на радянських керівників.
З метою підготовки кваліфікованих кадрів для "техзвен", очевидно, Н. Хасевичем або ж одним з його учнів написано інструкцію "Як і в якому матеріалі можна вирізати клішу рисунка чи тексту листівки". У цьому документі підпілля, окрім конкретних рекомендацій щодо виготовлення кліше з деревини твердих порід (груша, яблуня, слива, глід), лінолеуму, кожеміту, алюмінію та цинку, містяться розрахунки, згідно з якими кліше на дереві витримує до 80 тис. відбитків, а на лінолеумі - до 50 тис. Фарба виготовлялася з гасової сажі й розміщувалася у певній пропорції з покостом.
Провід ОУН та ПЗУЗ зумів добре налагодити друк та поширення підпільних видань, адже і підпіллі діяли 8 друкарень: друкарня ім. Клячківського - "Клима Савура", друкарня ім. Я. Бусела - "Київського", друкарня ім. В. Робітницького, друкарня ім. І. Климова - "Леґенди", друкарня ім. М. Козака - "Вівчаора", друкарня ім. Д. Маївського - "Тараса", друкарня ім. Сак - "Могили", друкарня ім. І. Литвинчука - "М. Дубового", а також станок для відбивання кліше. Усього з 1948 до 1952 рр. ними було надруковано 346520 примірників листівок, брошур та іншої підпільної літератури, з них у 1948 р. - 37200, у 1949 р. - 30750, у 1950 р. - 207100, у 1951 р. - 55150, у 1952 р. - 16320 приміників. Найбільших успіхів у видавничій діяльності Провід ОУН та ПЗУЗ досяг у 1950-1951 рр.
Листівка в доброму колекційному стані збереження та має музейне та історико-культурне значення.
Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!