Італійські лігаторії XVII-XVIII століття

В колекції представлені 12 унікальних мініатюрних та малоформатних стародруків найвідоміших італійських та французьких типографій XVII – XVIII ст. – Парми, Венеції, Бассано, Парижа, Ліона, Авіньйона

Мода на мініатюрні видання народилася в Італії. Геніальний венецієць Альд Мануцій один з перших почав видавати зручні для користування книги, що швидко завоювали Європу. Аж до того, що далеко за межами Венеційської республіки з’явилися одні з перших піратських видань, які нагадували Альдини.

Ретельна увага до шрифтів, ілюстративного оформлення, оправи відрізняє продукцію італійських та французьких типографій впродовж століть. Вони були законодавцями моди у інтролігаторському мистецтві.

Ці видання потрапляли від XVI ст. у бібліотеки монастирів та колекції заможної шляхти України. Українські друкарі взорували на найкращі зразки європейського книгодрукування.

Видання досить дорогі для свого часу і різноманітні за тематикою і виконанням. Ну а якщо говорити про ціну колекції, то можна відзначити що на Sotheby's видання того ж періоду і того ж видавництва, що представлені в колекції, проходило з естімейтом близько 30000€ ...

Колекція не має аналогів в Україні, Вартість складає 24000 $

Усі експонати в колекції

Італійські лігаторії XVII-XVIII століття


Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.