Російсько-японська війна

Книги часів Російсько-Японської війни

Російсько-японська війна — це масштабний військовий конфлікт між двома імперіями, який залишив свій слід у історії та букіністиці. Перебіг цієї війни описували у тепер антикварних книгах як дореволюційної Російської імперії, японських виданнях, так і в журналах та книгах істориків інших держав, що стежили за хронікою.
Серед цінних книг періоду Російсько-японської війни 1904 — 1905 років прослідковуються окремі категорії:

  • записки лікарів та сестер милосердя
  • мемуари учасників війни, зокрема спогади про Порт-Артур
  • дослідження на тему диверсійної роботи японської армії
  • хроніки та аналіз морських битв
  • праці на тему технічного забезпечення військових, порівняння і пошук технічної переваги сторін
  • історичний виклад подій з боку країн, що не приймали безпосередньої участі у війні

Про що писали у антикварних книгах дореволюційної Російської імперії 1904-1905 років

Розв’язання Російсько-японської війни поклало початок кропіткій роботі істориків та військових спеціалістів. Почали друкувати аналітичні роботи та ретроспективні мемуари військових офіцерів, які намагалися пояснити події та причини перемог та поразок. Обидві сторони конфлікту активно друкували літературу, просякнуту пропагандою, щоб підтримати бойовий дух своїх громадян. Так, наприклад, у антикварних книгах царської Росії ми не знайдемо багато згадок про поразки та їх причини, така література з’явилась у книгах уже після завершення Російсько-японської війни.
Зростав інтерес і до самої Японської імперії, з’являлись книги про побут та культуру японців, спроби зрозуміти їхній менталітет. Також серед букіністики того періоду можна знайти антикварні історичні видання з картами місцевості, гравюрами та фотографіями японських міст та місцевостей, де проходили важливі битви, військові мапи.

Як зібрати колекцію книг Російсько-японської війни

Букіністика цього історичного періоду досить різноманітна, проте колекційного матеріалу у хорошому стані не так багато. Справа у тому, що для Російської імперії тема війни, що завершилась поразкою, була досить болючою, а тому не набула дійсно великого розголосу. Проте, у каталозі можна знайти для себе цінні екземпляри, видані не лише у дореволюційній Росії, а й написані та надруковані у Європі чи США.
Історичні огляди та репортажі з місця подій, мемуари та спогади учасників, уривки з щоденників польових лікарів та багато інших матеріалів збиралися у окремі книги. Такі антикварні книжки могли бути видані дещо пізніше 1905 року, проте, вони також можуть представляти цінність для колекції, присвяченої хронікам Російсько-японської війни.


Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.