Перша світова війна

Усі експонати в колекції

Чим особливі книги Першої світової війни

Війна, що назавжди змінила світ, не могла не вплинути на абсолютно усі сфери життя людей. Вона знайшла відображення зокрема у літературі. Серед антикварних книг та інших цінних речей Першої світової війни можна знайти безліч:

  • щоденників
  • листів
  • мемуарів
  • альбомів
  • нехудожніх журналів
  • агітаційної літератури

Для періоду Першої світової характерне широке розповсюдження друкованих видань як головного засобу інформації. Тому книги та журнали стали потужним засобом пропаганди. Але в цей час видавали також багато безліч хронік, які описували перебіг подій у охоплених війною регіонах, розповідали про життя людей в тилу, роботу медиків та інженерів. Окремої уваги заслуговують антикварні книги та журнали, що описують події, в яких приймали участь окремі військові підрозділи.


Чому книги видані до 1917 року цінуються у колекціонерів

Перша світова війна сумно відома масштабними руйнуваннями, випробуваннями новітньої зброї та знищенням культурної спадщини багатьох народів. Так книги не стали винятком, і безліч рідкісних видань, що вийшли не великим тиражем було втрачено назавжди. Не сприяло довгому зберіганню книг і те, що часто в умовах жорсткої економії книги друкували на низькоякісному папері і робили паперові обкладинки замість твердих.
Такі паперові книги були не лише більш економним рішенням. Саме у такому вигляді видання було простіше і зручніше брати з собою, поклавши до кишені. До наших часів дійшли рідкісні антикварні книги Першої світової з помітками та записами їхніх власників.


Хто писав книги у часи Першої світової

Окрім урядових замовлень, як не справжні мемуари учасників подій, прикрашені з метою впливу на суспільну думку, друкувались технічні тексти і хроніки подій. Особливо цінними були книги з ілюстративними матеріалами, фотографіями історичних подій, людей та міст.
Серед учасників воєнних дій було дуже багато письменників, поетів та діячів культури, які видавали свої мемуари та власний виклад подій, описували досвід пережитого. Тому книги письменників, що приймали безпосередню участь у війні, — це вже цілісна ідея для антикварної колекції книг Першої світової.


Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.