Мініатюрні видання XIX століття

Невеличка колекція антикварних мініатюрних книг

Почнемо з того, що які саме книги вважати міні або мініатюрними, залежить від прийнятих у кожній окремій країні стандартів. Однак, узявши до рук будь-який з представлених екземплярів, ви відчуєте різницю у розмірах порівняно зі звичними нам форматами книг.
Історія захоплення людей мініатюрними книжками сягає середньовіччя, коли ці самі рідкісні книги створювалися вручну і переписувались без устаткування. Найчастіше у такому форматі можна зустріти антикварні мініатюрні книги з молитвами. Їх брали з собою у подорожі або паломництво, замовляли благородні родини задля підкреслення статусу.

Як змінювались протягом історії раритетні мініатюрні книги

Міні-видання створювались не лише задля зручності використання. Серед міні-книг ХІХ ст. можна знайти справжні витвори мистецтва, оздоблені ілюстраціями великих художників-графіків, палітурками з тисненням та позолотою. У порівнянні з середньовіччям з’являється і тематичне розмаїття:

  • молитовники
  • збірки віршів
  • проза

На ХІХ ст. як раз припадає пік популярності книг у мініатюрі, тому це ідеальний період для того, щоб почати колекціювати різноманітні видання.

Антикварні мініатюрні релігійні книги

Досить часто можна зустріти на аукціонах та виставках антикварні кишенькові молитовники як у м’яких палітурках, так і в твердих. Звичайно, тверда обкладинка дозволяла типографіям створювати більш естетичні на вигляд та більш міцні видання, проте і коштували вони дорожче.
Не варто також припускати, що менші за форматом томи матимуть меншу ціну, аніж їхні повноформатні аналоги. Справа у тому, що технологія виробництва таких книг та попит на них не міг зрівнятися зі стандартами звичайного книгодрукування ХІХ ст. До того ж мініатюрні книжечки здавна розцінювались як вишуканий аксесуар, подарунок для високопоставленої особи, досить дорога іграшка. Тому і гідні букіністичної колекції рідкісні екземпляри малоформатних книг не так легко знайти, а їхня ціна порівняно висока. Це робить міні-книги цікавим вибором для колекціонера, бо зібрати подібну бібліотеку — це виклик.


Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.