Історія XIX століття Лавісс та Рамбо

Усі експонати в колекції

Антикварний том "Історія ХІХ століття" Лавісса і Рамбо: опис

Ця грандіозна праця з історії ХІХ століття, вийшла друком у знаменитому видавництві товариства "Бр. А. та і. Гранат і К°", який прославився своїми монументальними енциклопедичними та історичними виданнями. У випуску видання брали участь відомі вчені та історики проф. А. Ваддінгтон, проф. М. Валь, академік Альберт Вандаль, академік Анрі Гуссе та багато інших. Переклад видання з додатковими статтями здійснювали російські історики - П. Г. Виноградова, М. М. Ковалевський, К. А. Тімірязєва. Відмінною рисою видання є якість поліграфії: використання численних ілюстрацій, спеціально відібраних та виконаних за замовними кліше, віддрукованих особливим методом на високоякісному глянцевому папері.

У чому цінність рідкісних книг "Історії ХІХ століття" Лавісса і Рамбо?

Антикварне видання "Історії ХІХ століття" Лавісса і Рамбо висвітлює детально історію по всіх історичних подіях та країнах, широко описана епоха революцій, Наполеонівських воєн, реформація в Англії, Франції та Німеччини, об'єднання та створення нових держав на території Західної Європи та доданих до них колон в Африці, Азії, у Латинській Америці, на Далекому Сході тощо. Розглянуто традиції, географічне положення, та звичаї всіх народів.
Особливу увагу приділено історії європейської та світової культури ХІХ століття: музиці, живопису, архітектурі та безумовно літературі. Оповідання супроводжується приголомшливими ілюстраціями, виконаними відомими художниками Європи, додаються рідкісні фотографії, портрети та факсиміле листів, багатьох документів з різних архівів.
Цю антикварну книгу "Історія ХІХ століття" Лавісса і Рамбо відрізняє жива мова оповідання, велика кількість наведених фактів, докладний аналіз витоків історичних подій. Детально простежується взаємозв'язок та спільне коріння історичних подій у різних країнах та їх взаємний вплив.

Цікава інформація про авторів раритетної "Історія ХІХ століття" Лавісса і Рамбо

Альфред Рамбо (1842-1905) — був видатним фахівцем з історії у Росії та пристрасним французьким націоналістом - переконаним прихильником франко-російського союзу. Саме тому його робота пройнята проросійськими симпатіями. Ернест Лавісс (1842-1924), навпаки, був фахівцем з історії Пруссії, втім, він не був германофілом — таких в його поколінні французів просто не було. Він вивчав Німеччину як ворога, і бачив джерело її успіхів у прусській системі шкільної освіти.
Рамбо (Rambaud) Альфред (1842-1905) - французький історик, іноземний член - кореспондент Петербурзької АН (1876). Основні праці з історії Росії (написані з ліберальних позицій). Редактор (спільно з Е.Лавіссом) багатотомної колективної праці з загальної історії. У Росії, праці Рамбо викликали позитивні відгуки К. Н.Бестужева-Рюміна. Він зазначав, що Рамбо у своїй чудовій праці ("Грецька імперія у Х столітті") про час візантійського імператора Костянтина Багрянородного "...торкнувся слов'янських народів, але, головне, без упередження глянув на Візантію". Так Рамбо захопився російською історією. Справедливо було помічено, що в ту епоху самими ж французами - праці Рамбо виявилися набагато кращими, ніж пізніші вульгарні твори з історії Росії.
Сьогодні ім'я Рамбо, на жаль, навіть не згадується серед видатних французьких істориків. Рамбо був націоналістом, який поєднував гарячий французький патріотизм з винятковою освіченістю. Разом з Ернстом Лавіссом він став редактором багатотомної "Загальної історії з 4-го століття від Р.Х. по сучасність", залучив до роботи істориків різних спеціальностей. З 1892 по 1900 рр. вийшло 12 величезних томів. У Росії вони були майже відразу ж переведені та видані.


Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.