Серія антикварних книг “Історія російської літератури ХІХ ст.”
Антикварна галерея Y2 Antique House зібрала колекцію книг під редакцією неординарної людини Д.Н. Овсянико-Куликовського. Уродженець Таврійської губернії (нині Одещина, Україна) благородного походження, особа цього талановитого літературознавця, лінгвіста та сходознавця пов’язана як з історичними фактами, так і з легендами навколо його родини.
Так упродовж довгого часу ходила легенда про діда автора раритетної “Історії російської літератури”, нібито він колись написав дуже популярну симфонію. Коли невдалий жарт композитора розкрили, це викликало неабиякий ажіотаж.
Цікавий творець антикварної серії книг “Історія російської літератури ХІХ ст.” і тим, що він виступав за викладання у школах рідною для дітей мовою. Досить прогресивна точка зору на той час.
Характерні особливості букіністичної колекції “Історія російської літератури ХІХ ст.”
Д.Н. Овсянико-Куликовський був людиною високоосвіченою як професор, що викладав в університетах Російської імперії та України. Він цікавився актуальними науковими методами та відкриттями. Зокрема до сфери його інтересів входила і психологія, до методології якої він звертався, розкриваючи у томах “Історії російської літератури ХІХ ст.” глибокий психологізм у підході до аналізу творів письменників і поетів.
Редактор був прихильником психологізму О. Потебні, іншого відомого та авторитетного мовознавця. Обидва вчені мужі були переконані у тому, що психологічні аспекти у мисленні людини напряму вплинули як на формування мови, так і на розвиток образності у художній літературі. Переконатись у цьому можна розкривши рідкісний примірник “Історії російської літератури ХІХ ст.”
Чим особлива колекція книг Д.Н. Овсянико-Куликовського
Для будь-якого колекціонера книги з історії літератури Російської імперії ХІХ ст. можуть представляти інтерес з декількох причин:
- як джерело історичних знань про культуру
- як дослідження з галузі літературознавства
- як наукова праця з ухилом у мовознавство
- як антикварна добірка творів ХІХ ст. царської Росії