Dell Oratore Cicerone. 1769

  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769
  • Dell Oratore Cicerone. 1769

Книга Марка Туллія Цицерона «Dell'oratore. Dialoghi Tre. A quinto fratello. Tradotti in volgare, ed illustrate con note da Iacopo Gariglio di Piobesi professore di retorica …»Три діалоги», т. 2) видана в типографії Джузеппе Паніаліса м. Верчеллі в 1769 р.

Книга є бібліографічною рідкістю і зафіксована в каталогах особливо цінних і рідкісних стародруків.

Особливо важливо, що зберігся титульний аркуш з повними і точними вихідними даними.

Формат книги – 4* (19,8х12,2) см. Листова формула т. 2: 398 c., [2] c. Мова видання: італійська. Переклад з латинської мови.

За змістом книга є трактатом з риторики та ораторського мистецтва. Книга присвячена Якопо Гарільо, професору риторики в герцогській школі м. Верчеллі.

Автор книги Марк Туллій Цицерон, або Цицерон (Marcus Tullius Cicero106 р. до н.е. – 43 р. н. е.- давньоримський  політичний діяч, видатний оратор, філософ та літератор. Один із зачинателів римської розповідної прози.

За всю свою кар'єру, Цицерон працював і судовим, і політичним оратором. В античності для таких професій головним завданням було переконати слухачів в істинності суті справи, чим майстерно володів Цицерон. Насамперед він створив свій особистий стиль промови, який вирізнявся водночас лаконічністю і пишністю. Відомий оратор умовно ділив промову на три частини: вступ, основна частина і завершальна. Перша та остання частини виділялися своєю емоційністю, адже в першій потрібно було завоювати увагу авдиторії, а в останній - вказати на те, яке рішення мають прийняти слухачі. В основній частині Цицерон навпаки не використовував маніпуляцій емоціями, а проговорював чіткі аргументи, адже саме ця частина мала переконувати натовп.

Його слава прийшла до нього не просто так. Насамперед цінність його як оратора полягає в декількох факторах.

По-перше, Цицерон володів широкою теоретичною базою. Окрім філософської бази, він майстерно володів риторичними навичками: вмів скласти промову так, що у ній одночасно поєднувалась чіткість, впевненість і гнучкість. По-друге, Цицерон перший, хто стилістично внормував латинську мову. По-третє, Цицерон вмів маніпулювати людськими емоціями.

Завдяки такій наполегливій праці Цицерон залишив по собі чималий літературний спадок. Насамперед він славиться своїми риторичними трактатами, які до сьогодні вважаються найкращими працями з риторики. «Про оратора», «Брут, або Коротка історія римської риторики», «Оратор», «Про добір аргументів», «Про найкращого оратора», «Теми», «Про риторику»  — праці, у яких Цицерон детально розглянув ораторське мистецтво, описав риторичні засоби, стилі, побудову промови і таке інше.

Надана на атрибуцію книга була надрукована у знаменитій книговидавничій компанії Джузеппе Паніаліса м. Верчеллі. На титульних аркушах його видань часто можна було зустріти такий напис – «presso Giuseppe Panialis, stampatore di Sua Eminenza e dell’illustrissima città» - типограф (друкар) Єпископа та найзнаменитішого міста. Династію продовжила донька Анна Марія Крістіна Катерина Паніаліс (Верчеллі, 23 липня 1757 - після 1824) - яка працювала у компанії з кінця 18 ст. до початку 19 ст.

Особливу мистецьку цінність становить її художнє оформлення – сюжетна він’єтка на титульному аркуші, кінцівки, заставки та оформлення ініціалів з виливних прикрас. Варто відзначити високий рівень поліграфії – красиві і чіткі шрифти, в тому числі курсивні. Відомо, що Джузеппе Паніаліс також надавав велику увагу лінгвістиці текстів книг.

Книга в доброму колекційному стані збереження. Примірник повний. Обкладинка видавнича оригінальна, оформлена в квітковому стилі: картон, обклеєний папером із зображенням квітів, корінець шкіряний з написаною назвою книги.

Книга має музейну, історико-культурну цінність.


Вартість колекції ($)
24000
Dell Oratore Cicerone. 1769
Dell Oratore Cicerone. 1769
Dell Oratore Cicerone. 1769
Dell Oratore Cicerone. 1769
Dell Oratore Cicerone. 1769

Залишились питання?

Напишіть нам все, що Ви хочете дізнатись, запитати або зрозуміти і ми з радістю Вам відповімо!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyrights © 2021 Y2 Antique House, Усі права захищені.